Tlumiče NITRON

Tlumiče Nitron se navrhují, testují a vyrábějí ve Velké Británií ve Witney v Oxfordu. Spol. Nitron je oficiální tovární dodavateli tlumičů pro soutěžní vozy Lotus Motorsport Cup. Závodní automobily s jejich tlumiči vítězí v mnoha mezinárodních motoristických soutěžích a také překovávají světové rychlostní rekordy.

Ve speciálním provedení jsou dodávány do projektu Bloodhound SSC. Bloodhound SSC je projekt týmu Richarda Nobla. Jedná se o supersonický vůz, který by měl ustanovit nový rychlostní rekord, pokořit rychlost zvuku a jet rychlostí přes 1.600 km/h. Bude disponovat výkonem přes 135 000 koní!

V produktové nabídce Nitronu jsou nejen tlumiče pro vozy BMW, Ford Focus RS, Honda, Mitsubishi, Porsche, Subaru, ale i pro exotické vozy jako jsou například Caterham, Ferrari, Lamborghini, Lotus, Noble, Opel Speedster, Radical, nebo TVR.
Pokud vlastníte vůz, jehož tlumiče ve standardní nabídce nemají, nezoufejte, vyrobí je pro vás na zakázku tak, aby odpovídali přesně vaším potřebám.

 

Tlumiče Nitron jsou vyráběny z duralu, titanu a oceli a tím jsou i jedny z nejlehčích na světě. Ke každé sadě tlumičů dostanete servisní knížku s rodným listem, kde vidíte kdo tlumiče zkompletovat, kdo provedl závěrečnou výstupní kontrolu a najdete v něm i tabulku pro záznam, v kolika km je instalujete, kdy proběhla údržba a kdo jí prováděl. Všechny řady tlumičů Nitron jsou repasovatelné a tak vám s pravidelnou údržbou vydrží navěky. Při běžném používání je servisní interval po cca 30 -40 tis. km a při použití ve vrcholovém motorsportu probíhá údržba každých cca 15 závodních hodin.

 

K novým tlumičům si můžete nadefinovat i vlastní tvrdost pružin, které vám Nitron dodá výměnou za původní zpravidla bezplatně. Tlumiče umožňují i dodatečný upgrade na vyšší řadu, takže pokud se po nějakém čase rozhodnete, že se svým vozem budete trávit více času na okruhu než v běžném provozu tak nemusíte kupovat novou sadu tlumičů. V Nitronu je  pro vás přestaví na vyšší specifikaci a tak ušetříte nemalé peníze.

 

Pokud přemýšlíte o ježdění převážně v běžném provozu a občasné návštěvě okruhu pak pro vás budou ideální tlumiče řady NTR Fast Road.

 

Pokud budete na trati o něco častěji, ale i přesto bude hlavní použití vozu na běžných silnicích tak sáhnete po řadě NTR Track Day.

 

No, a jestli to naopak se závoděním myslíte vážně tak si vyberete jednu ze tří variant závodních tlumičů NTR Race 1 až 3

(jednocestný až třícestný systém nastavení). Tyto podvozky jsou určené především v nasazení ve vrcholových výkonnostních závodech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 NTR Fast Road

 

NTR Track Day  

 

NTR Race R1 až R3

 

Tlumiče Nitron jsou dle specifikace použitelné ve všech disciplínách motoristického sportu jako např. okruhy, vrchy, rallye atd.
Více informací získáte na www.nitron.co.uk